Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Miedźno

Podział bojowy OSP Miedźno w terenie [FOTO]

Podział bojowy OSP Miedźno w terenie [FOTO]

Jednostka ta, leżąca na terenie pow. Kłobuckiego została założona 100 lat temu. Zrzesza ok. 100 druhów. Działająca orkiestra dęta liczy sobie 50 członków, natomiast Jednostka Operacyjno-Techniczna – 30 ratowników. Na swoim obszarze chronionym posiada pola, lasy, akweny wodne oraz obiekty nietypowe – jak na przykład piaskownia, w której to między innymi prowadzona była sesja fotograficzna podziału bojowego. W ciągu roku odliczają kilkadziesiąt wyjazdów. Nierzadko jednak do akcji dysponowani są ponad 100 razy. W roku 2017 (do momentu publikacji materiału) działali 116 razy. Charakter prowadzonych działań jest różny. Najczęściej są to rozwinięte pożary i wypadki komunikacyjne. Nie brakuje jednak również akcji absorbujących ratowników jednostki na dłuższy okres czasu.

Podział bojowy jednostki:

  • 499[S]30 – GBA 3/32 Scania P360 / WISS – pojazd trafił do jednostki w 2016r. po wielu latach starań o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Został zakupiony ze środków własnych oraz przy sporym wsparciu Państwowej Straży Pożarnej i urzędników szczebla gminnego oraz powiatowego. Jest pierwszym wozem wyjazdowym jednostki.
  • 499[S]31 – GLBA 1.0/8 Iveco Daily / Bocar – pojazd używany głównie do ratownictwa technicznego, zakupiony w 2011r. ze środków własnych oraz Urzędu Marszałkowskiego i gm. Miedźno.
  • 499[S]32 – SLOp Renault Master – pojazd do zadań kwatermistrzowskich.

Razem z druhami odwiedziliśmy lokalną piaskownię, gdzie ku zaskoczeniu wszystkich obecnych osób – pojazdy doskonale radziły sobie z bardzo trudnym terenem. Druhowie wykorzystali wizytę do doszkolenia jazdy w trudnych warunkach terenowych, spełniając przy tym każde zachcianki fotografujących. Gościnnym druhom należą się gromkie brawa za tak pozytywne przyjęcie i chęć współpracy. Już dziś planujemy poszerzoną sesję podczas następnej wizyty w powiecie. Obecnie jednak zapraszamy do galerii. Już niebawem pojawi się także materiał z drugiej odwiedzonej tego dnia jednostki z [S]. Śledźcie uważnie!

Strażacki.pl

Jednostka ta, leżąca na terenie pow. Kłobuckiego została założona 100 lat temu. Zrzesza ok. 100 druh


Sklep pożarniczy Florian

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus