Różnowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Rożnowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Rożnowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Rożnowie jest jednostką terenową typu S-1. Jednostka wyposażona jest w lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBA 02/4 Fiat Ducato 250 z bębnowym wózkiem wężowym WW-200 oraz armaturę wodną i sprzętem ratowniczo-gaśniczy pozwalający na prowadzenie samodzielnych działań ratowniczo-gaśniczych lub we współdziałaniu z innymi jednostkami taktycznymi straży pożarnej i innymi służbami ratowniczymi.

Jednostka została założona w 1949 roku. Terenem własnego działania, który chroni jednostka są miejscowości Rożnowo, Kowanówko i Marszewiec. Z tych miejscowości rekrutują się głównie członkowie OSP. OSP w Rożnowie posiada powołaną spośród swoich członków Jednostkę Operacyjno-Techniczną /JOT/ kategorii III, w sile 15 strażaków-ratowników OSP, natomiast wszystkich członków jest 30.

Jednostka posiada w swoim składzie Młodzieżową Drużynę Pożarniczą /MDP/, z którą prowadzi zajęcia szkoleniowe, sportowe i turystyczne.

Reprezentacja jednostki bierze udział w corocznych gminnych zawodach sportowo-pożarniczych jednostek OSP gminy Oborniki. Jednostka jest organizatorem cyklicznych turniejów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Oborniki w halową piłkę nożną.

Jednostka prowadzi współpracę i wymianę zagraniczną z partnerską jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej z Woltersdorf w Dolnej Saksonii w Niemczech.

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP.

Strażacki.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Rożnowie jest jednostką terenową typu S-1. Je


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus