Rudnik Wielki

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku Wielkim

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku Wielkim

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku Wielkim powstała 25 czerwca 1956r. W 1958 r. nastąpiło poświęcenie motopompy przez ks. Turlejskiego. 25 września 1983 r. odbyło się przekazanie strażnicy i 25-lecie OSP. W 1985 r. OSP Rudnik Wielki otrzymuje pierwszy samochód marki - Żuk. W 1997r. został zabudowany samochód ciężki Jelcz W317 dla potrzeb OSP. W 2007 r. OSP otrzymuje lekki samochód ratowniczo – gaśniczy Gazela 27057-086 . Jednostka bierze udział we wszystkich zawodach, manewrach, uroczystościach.

W latach 2013-2014 r. jednostka odniosła cenne zwycięstwa w zawodach gminnych, które pozwoliły i zmotywowały drużynę na start i zajęcie w ścisłej czołówce II miejsca w Zawodach o Puchar Starosty Częstochowskiego. Sekcję z Rudnika Wielkiego zasila także drużyna MDP aktywnie uczestnicząca w zawodach na szczeblu gminnym i powiatowym. Największym osiągnięciem tej grupy było dotarcie do zawodów wojewódzkich w 2010 r. w Jastrzębiu Zdroju gdzie zajęła VIII miejsce. Zapał i determinacja druhów z Rudnika Wielkiego motywuje ich do chęci uzyskiwania z roku na rok lepszych czasów i bicia własnych rekordów życiowych co skutkuje zdobywaniem cennych nagród i wyposażeniem jednostki w sprzęt pożarniczy w skrócie „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Od marca 2015 r. w jednostce uruchomiono usługę alarmowania przez telefon czyli system powiadamiania dzwonieniem dla strażaków z tutejszej miejscowości. Obecnie jednostka oczekuje na wymianę starszego modelu samochodu ciężkiego i zakup nowszego marki Jelcz o zabudowie firmy BONEX. Trwają przygotowania i modernizacje placu oraz remizy do obchodów 60-lecia, które odbędą się w 2016 r. W planach są również starania jednostki do wstąpienia do KSRG.

Prezesem zarządu OSP w Rudniku Wielkim jest: Grzegorz Chwist natomiast naczelnikiem: Andrzej Skóra.

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP.

Strażacki.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudniku Wielkim powstała 25 czerwca 1956r. W 19


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również