Solec

Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu

Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu

Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu powstała w 1926r. W czerwcu tego roku będzie obchodzić jubileusz 90-lecia powstania jednostki. Zrzesza 36 członków z czego 23 czynnych posiadających niezbędne kwalifikacje do wyjazdów do akcji ratowniczych oraz 16 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jednostkę włączono w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na podstawie decyzji Komendanta Głównego PSP nr 31/28/KSRG z dnia 30 kwietnia 1997 r. Obecnie należy do jednej z bardziej aktywnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Gostynin .

Zlokalizowana jest w bliskim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 265 Gostynin-Brześć Kujawski oraz Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Rejon działania obejmuje autostradę A1 i techniczny wjazd dla służb ratunkowych w miejscowości Pomarzanki, dolinę Skrwy Lewej oraz kilku rezerwatów przyrody położonych w kompleksie Nadleśnictw Gostynin i Włocławek. Specyfika terenu gminy tj. duża ilość obszarów leśnych oraz rolniczy charakter gminy, co się z tym wiąże, duża ilość gospodarstw rolnych, stwarza duże zagrożenie pożarowe.

Członkowie jednostki, biorą czynny udział W działaniach oraz szkoleniach organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie oraz zawodach sportowo – pożarniczych organizowanych na szczeblu gminy. Jednostka typu S-2 dysponuje 45 letnim ciężkim samochodem gaśniczym 439[M]75GCBA 6/32 Tatra 138 z 1971r. oraz lekkim ratowniczo-gaśniczym 439[M]76 GLBA 1/0,4 - Renault Master dCi 150/Bibmot z 2013r.

Jednostka jest aktywna nie tylko w sferze ratunkowej, lecz także społecznej. Aktywnie współpracuje z miejscowym Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Radą Rodziców, Radą Sołecką, samorządem gminnym i powiatowym.

Informacje oraz zdjęcia OSP.

Strażacki.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu powstała w 1926r. W czerwcu tego roku będzie obchodzić jubileusz 90-


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również