Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Zebrzydowice

Ochotnicza Straż Pożarna w Zebrzydowicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Zebrzydowicach

W przypadku alarmu używano trąbki sygnałowej. Strażacy po zaprzężeniu pary koni wyjeżdżali do akcji . W roku 1929 członkowie straży ufundowali sobie sztandar. Następnym Celem i ambicją był zakup motopompy , był to rok 1945. W roku 1960 zakupiono pierwszy samochód „ Dodża” z jednostki wojskowej . W roku 1967 wykupiony został teren pod budowę nowej remizy , a w roku 1970 został wybrany komitet budowy i rozpoczęto budowę systemem gospodarczym . W dniu 19 maja 1973 r . odbyła się uroczystość oddania do użytku Domu Strażaka . W budynku znajduje się także sala balowa z kuchnią i zapleczem , chłodnia , biuro , szatnia i sanitariaty.

W 1977 roku zakupiony został samochód star 29. Po kapitalnym remoncie samochód został włączony do działań ratowniczych . Rok rocznie zakupywany był sprzęt wraz z mundurowaniem osobistym strażaków .

W1973 OSP obchodziła uroczystość 50-ciolecia , a w roku 1998 75-lecia. W tym dniu sztandar jednostki uhonorowany został złotym znakiem . Następnym celem było podjęcie starań o przydział samochodu star 244. W 2006 roku dzięki staraniom Pana burmistrza , Przewodniczącego Rady Miejskiej zakupiony został lekki samochód IVECO , który służ jako SLRT, a samochód UAZ dzięki staraniom KPPSP w naszym powiecie został przydzielony ze Straży Granicznej (odległej jakieś 130 km od jednostki ), po kapitalnym remoncie UAZ został włączony do działań jako SLKW.

Obecnie OSP liczy 40 członków czynnych , jedna drużyna młodzieżowa ( chłopcy lat 12-16 i dziewczęta 12-16 lat ).Wszyscy druhowie posiadają przeszkolenia, są tą min : KPP , I i II stopień , operatorzy sprzętu , dowódcy oraz Naczelników. Rocznie jednostka bierze udział w zawodach sportowych, ćwiczeniach zgrywających , zabezpieczają uroczystości kościelne .

W dniu 19 lutego 2007 roku Zarząd OSP w Zebrzydowicach wystąpił z wnioskiem do Powiatowej Komedy PSP o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego . W dniu 29 czerwca 2007 roku Komendant Główny PSP podjął decyzję o włączeniu OSP Zebrzydowice .

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Zebrzydowice.

Strażacki.pl

W przypadku alarmu używano trąbki sygnałowej. Strażacy po zaprzęże


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus