Świat

Wybuch w fabryce fajerwerków w Indiach

Wybuch w fabryce fajerwerków w Indiach

Co najmniej 16 pracowników zginęło, a 32 zostało rannych w pożarze w fabryce fajerwerków w południowych Indiach w miniony piątek 12.02.2021 roku. Większość poszkodowanych uległa oparzeniom na miejscu zdarzenia, pozostali zmarli w szpitalu, powiedział miejscowy policjant Raj Narayanan.

Na początku zdarzenia nastąpiła seria eksplozji, po których powstał pożar. Eksplozje trwały długi czas, co znacznie utrudniło strażakom zbliżenie się do miejsca zdarzenia. Ostatecznie udało się całkowicie ugasić pożar.

Lokalna Policja stwierdziła, że ​zakład działał z niezbędnymi licencjami, ale będzie ​​próbowała ustalić przyczynę wypadku i zbadać, czy firma używała dozwolonych materiałów wybuchowych. 

Według straży pożarnej prawdopodobną przyczyną eksplozji, która zapoczątkowała pożar mogło być tarcie podczas mieszania związków chemicznych. 

Premier Narendra Modi złożył kondolencje rodzinom ofiar a władze stanowe zagwarantowały wypłatę odszkodowań.

Fabryki fajerwerków w Indiach często nie przestrzegają przepisów bezpieczeństwa co powoduje przypadkowe wybuchy. Dwadzieścia trzy osoby zginęły w podobnym wypadku w północnych Indiach we wrześniu 2019 roku.

Strażacki.pl

Co najmniej 16 pracowników zginęło, a 32 zostało rannych w pożarze w f