Jankowice, pow. rybnicki niedziela, 11 marca 2018

Kolejna edycja turnieju charytatywnego "Strażacy grają dla Maksia"

Kolejna edycja turnieju charytatywnego "Strażacy grają dla Maksia"

  11 marca 2018 z inicjatywy lokalnej jednostki OSP Jankowice odbędzie się 5 turniej siatkarski, natomiast trzeci charytatywny "Strażacy grają dla Maksia". Nasz portal podjął patronat medialny tego niesamowitego wydarzenia.

  Impreza rozpoczyna się o godzinie 9:00 w Jankowicach(woj. śląskie, pow. rybnicki) w lokalnej szkole podstawowej. Wtedy też nastąpi przywitanie wszystkich zgromadzonych drużyn oraz gości. W trakcie trwania wydarzenia zorganizowane będą liczne atrakcje m. in. mecze piłki siatkowej jednostek OSP wraz ze sportowcami, loteria fantowa, grochówka, bufet kawowy wraz z cistkami, kurs pierwszej pomocy, występy grup tanecznych, symulator dachowania oraz jazdy na jednym kole(motorem), animatorzy, żywe maskotki, stoisko z trenerem psa ratowniczego i wiele innych. W między czasie KM PSP Jastrzębie-Zdrój wykona pokaz ratownictwa wysokościowego, policja zaprezentuje swój sprzęt, grupa militarna "Task Force" wraz z komendą WKU z Rybnika zrobi pokaz sztuki samoobrony. Odbędzie się też szkolenie z tematu pożarów wewnętrznych dla grupy 25 osób z instruktorem CFBT. W kulminacyjnym momencie o 12:30 będzie moment na, który wszyscy czekają czyli światełko do nieba dla Maksia(włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych we wszytskich obecnych pojazdach ratowniczych). Na miejscu pojawi się również autobus RCKiK z Raciborza gdzie każdy chętny będzie mógł oddać krew. Pojazd będzie stacjonował przed głównym wejściem do szkoły w godzinach od 9.30 do 15.

  W poprzednich latach wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem w powiecie, ale nie tylko. Na miejscu pojawia się od kilkunastu do kilkudziesięciu jednostek OSP, które wspierają jak mogą wydarzenie. Z okazji turnieju zorganizowane będą aukcje na "allegro charytatywni". 

Kilka słów o Maksie:

"Maksymilian jest synem jednego z naszych strażaków. Urodził się 17 sierpnia 2014 roku w 24 tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 730 gram. Pierwsze prawie 5 miesięcy swojego życia spędził w inkubatorze. Zmagał się z dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią, niewydolnością oddechowo-krążeniową oraz sepsą. Kilkukrotnie przechodził wylewy krwi do mózgu IV stopnia. W między czasie przechodził różne zabiegi: laseroterapię, operację jelit, przetaczanie krwi. Teraz choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Z powodu słabego napięcia mięśniowego nie potrafi samodzielnie siedzieć ani utrzymać główki. Zmaga się także z padaczką oraz jest dzieckiem niedowidzącym."

  Serdecznie zapraszamy wszytskich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu, a Ci którzy nie mogą się pojawić, a chcą pomóc małemu Maksowi zawsze mogą zrobić to w inny sposób. Jeśli ktoś zechciał przekazać na loterię fantową dary rzeczowe, prosimy o kontakt z osobami odpowiedzialnymi za turniej: Magdalena Sawina 691530932, Adam Sawina 607773673, Tomasz Brychcy 501010841 bądź na e-maila jednostki

Zapraszamy również na facebooka jednostki OSP Jankowice oraz do zapoznania się z utworzonym wydarzeniem Strażacy Grają Dla Maksia 11.03.2018. Bądźmy na bieżąco!

Relacja z poprzednich edycji:

https://vimeo.com/212263021

 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Konrad Machura