Warszawa

Wyróżnieni strażacy w MSWiA

Wyróżnieni strażacy w MSWiA

Wczoraj, tj. 9 sierpnia br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wyróżnienia funkcjonariuszy podległych MSWiA. Wyróżnienia otrzymało między innymi trzech strażaków PSP, którzy w czasie wolnym od służby przyczynili się do uratowania życia oraz mienia.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wyróżnił 26 funkcjonariuszy – bohaterów na służbie i poza służbą. Nagrodzeni pomagali ofiarom wypadków drogowych, ratowali poszkodowanych w pożarach i tonących. - Nie tylko doskonale wywiązujecie się ze swoich obowiązków podczas służby, ale z chwilą wyjścia z jednostki nie zapominacie o swoich zobowiązaniach. Jesteście gotowi spieszyć z pomocą nawet w czasie wolnym od służby, bo nie jesteście obojętni w sytuacji cudzego nieszczęścia. Dlatego wielu z Was otrzymuje dziś wyróżnienia właśnie za swoje działanie po służbie – powiedział wiceszef MSWiA.

Wyróżnieni strażacy:

  • asp. Marcin Brdak – dowódca zastępu JRG w Wyszkowie, który 23 lipca 2017 r. przejeżdżając samochodem przez Wolę Rasztowską, podjął działania ratownicze wobec nieprzytomnego mężczyzny. Dzięki skutecznej, 20-minutowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej funkcje życiowe poszkodowanego udało się przywrócić i został on bezpiecznie przetransportowany do szpitala;

  • sekc. Rafał Bosek – ratownik JRG w Sztumie, który 1 czerwca 2017 r. na trasie Dzierzgoń-Litewki jako świadek wypadku drogowego zawiadomił służby ratunkowe i niezwłocznie przystąpił do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, zakładając jej opaskę uciskową na nogę. Zabezpieczył ponadto miejsce zdarzenia, ułatwiając tym samym pracę przybyłym na miejsce strażakom;

  • sekc. Arkadiusz Miotk – młodszy ratownik JRG w Wejherowie, który 2 maja 2017 r. w Rumii włączył się do akcji ratowniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy Policji. W trakcie pożaru wyniósł z budynku butlę z gazem propan-butan oraz wyłączył zasilanie w energię elektryczną. Uratował też mienie o znacznej wartości, wynosząc je z domu objętego pożarem.

Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że nagrodzeni to kolejna grupa osób, która otrzymuje w MSWiA wyróżnienia. – Funkcjonariuszy, którzy zasługują na nagrody jest dużo i to bardzo cieszy – zaznaczył.

Na podstawie mswia.gov.pl oraz kgpsp.gov.pl; Foto mswia.gov.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl