Hucisko (gm. Głogów Małopolski)

XX edycja zbiórki krwi Strażaków z Huciska

XX edycja zbiórki krwi Strażaków z Huciska

Strażacy z OSP Hucisko (gmina Głogów Małopolski) już po raz dwudziesty organizują Ambulansową Zbiórkę Krwi w ramach ogólnopolskiego programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Druhowie nie poprzestają tylko na krwiodawstwie, gdyż w ramach akcji będą - czwarty raz z kolei prowadzić rejestrację dawców szpiku. Zbiórka rozpocznie się 15 lipca br. o godzinie 10.00 przy remizie OSP w Hucisku.

Organizatorzy w programie przewidzieli między innymi strefę zabaw dla najmłodszych, instruktaże pierwszej pomocy oraz paradę motocyklową w wykonaniu Head Hunters Poland, Ronin Riders Rzeszów i Krokodyli znad Nilu Kolbuszowa.

Na pół godziny przed zakończeniem zbiórki Ośrodek Szkolenia z Komendy Wojewódzkiej PSP w Nisku zaprezentuje pokazy w ramach akcji „Zgaś ryzyko” (programu ukierunkowanego na ograniczenie liczby ofiar pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w Polsce).

hucisko plakat

Przypomnijmy, że podstawowym celem programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” jest poprawienie zaopatrzenia służby zdrowia w krew przy jednoczesnej aktywizacji lokalnych środowisk strażackich w honorowym krwiodawstwie. Dzięki takim akcjom wśród społeczności lokalnych popularyzowane jest oddawanie krwi.

Portal Strażacki.pl ponownie objął patronatem to wydarzenie.

» Zobacz też: Rekordowa ilość krwi zebrana przez strażaków z Handzlówki [FOTO]

Fot. OSP Hucisko / Dawid Rzońca

Strażacki.pl

Strażacy z OSP Hucisko (gmina Głogów Małopolski) już po raz dwudz


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


blog comments powered by Disqus