Borne Sulinowo

XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków

XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków

XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków w Bornem Sulinowie odbyły się w dniach 31.08.2018 - 01.09.2018. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Biura Szkolenia Komendy Głównej PSP st. bryg. Wojciech Strączek.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się starty indywidualne. Uczestnicy startowali w skafandrze nurkowym wyposażonym w płetwy regulowane, maskę nurkową, fajkę do oddychania, nóż oraz boję SP.

Przebieg konkurencji:

Start konkurencji następuje z platformy, na której zawodnik klaruje sobie rzutkę ratowniczą. Na sygnał zawodnik rzuca rzutką w bramkę o szerokości około 2 m, potem zwija rzutkę i zostawia na platformie. Następnie wskakuje do wody dopływa do boi numer 1, wykonuje zanurzenie po manekina, który znajduje się 5 m pod lustrem wody. Wraca do platformy startowej podczepia manekina karabinkiem do boi, a następnie wskakuje do łodzi wiosłowej typu BL opływa boję numer 1 i wraca w kierunku platformy startowej.

Zwycięzcami konkurencji zostali:

  • I miejsce – Adam Markiewicz, reprezentujący PSP woj. łódzkiego,
  • II miejsce – Karol Subdarzewski, reprezentujący PSP woj. wielkopolskiego,
  • III miejsce – Edgar Kucharski, reprezentujący PSP woj. łódzkiego,

W drugim dniu mistrzostw uczestnicy przystąpili do konkurencji drużynowej. Drużyna składała się z 3 zawodników. 

Przebieg konkurencji:

Drużyna Przygotowuje sobie łódź wiosłową BL do startu. Na sygnał startują łodzią dopływając do boi numer 1. Tam wyskakuje 1 ratownik podejmując manekina z platformy na 5 metrach, holuje go do boi numer 2, a następnie wskakuje z powrotem do łodzi. Następnie zawodnicy opływają boję numer 3 cumują się do boi numer 4. Tam wyskakuje dwóch nurków, podczepiają worek wypornościowy do obciążnika 30 kg, pompują worek, a następnie płynął po linie kierunkowej, która jest rozciągnięta na długości 10 m w stronę mety znajdującej się około 50 m dalej. Drugi zawodnik przekraczający linię bramki zatrzymuje czas.

Zwycięzcami konkurencji zostali:

  • I miejsce – drużyna reprezentująca OSP woj. wielkopolskiego,
  • II miejsce – drużyna reprezentująca PSP woj. łódzkiego,
  • III miejsce – drużyna reprezentująca OSP woj. łódzkiego.

Zwycięzcy konkurencji drużynowej zostali nagrodzeni aluminiową skrzynią na sprzęt nurkowy przygotowaną przez J.W.Schaefer Metallverarbeitung produkująca wielozadaniowe łodzie aluminiowe UNIBOOT.

 

Źródło: KW PSP Szczecin

Strażacki.pl

XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków w Bornem Su


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria