EUROPA - Niemcy

Zaproszenie na Kongres Ratowniczy

Zaproszenie na Kongres Ratowniczy

Ciekawostka dla wszystkich zainteresowanych tematyką RIT i ratowania strażaków w sytuacjach niebezpiecznych. 11 marca 2023 roku w miejscowości Halle (Niemcy) odbędzie się Kongres Ratowniczy pt. „LIVE”. Kongres organizowany jest przez międzynarodowy zespół strażaków zajmujących się problematyką zabezpieczenia i ratowania strażaków o nazwie Atemschutzunfaelle.eu. Będzie to już 8 edycja tej imprezy.

Podczas Kongresu odbędą się fachowe wystąpienia, pokazy praktyczne oraz wystawa profesjonalnego wyposażenia dla jednostek straży pożarnej. Generalnie spotkanie prowadzone jest w języku niemieckim, ale również będzie możliwe porozumienie się w języku angielskim ze względu na uczestnictwo międzynarodowych specjalistów.

Zapisy i bilety upoważniające do uczestnictwa w spotkaniu znajdziecie pod adresem https://events.atemschutzunfaelle.eu/ASUeu/LIVE2023/


Zespół Atemschutzunfaelle.eu składa się ze strażaków z kilku krajów z Europy, którzy rozwijają i propagują bezpieczeństwo strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych, szczególnie w przypadku pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Na stronie zespołu znajduje się m.in. obszerna baza wypadków strażaków z całego świata, stanowiąca cenne źródło dla wniosków i zwiększania świadomości bezpieczeństwa.

Polskę w zespole reprezentuje nasz redaktor naczelny Waldemar Pruss, który jest członkiem od 2012 roku.

Strażacki.pl

Ciekawostka dla wszystkich zaint