Policzna

Zdarzenie z udziałem GCBA z OSP Policzna – szczęście w nieszczęściu!

Zdarzenie z udziałem GCBA z OSP Policzna – szczęście w nieszczęściu!

Druhom z OSP Policzna (a w szczególności kierowcy) należą się słowa uznania za akcję z 9 kwietnia br. kiedy to w drodze do pożaru zjechali na z drogi asfaltowej na miękką ziemię by uniknąć zderzenia z osobówką.

Kilka minut przed 18:00 OSP Policzna (woj. mazowieckie, pow. zwoleński) zostaje zadysponowana po pożaru poszycia leśnego w m. Bierdzież. Wyrusza zastęp GCBA. Droga do miejsca akcji ma jakieś 7 km i prowadzi przez długi, prosty odcinek lokalnej drogi. Właśnie ta droga okazała się być szczęściem w nieszczęściu druhów. Z przeciwnej strony poruszał się samochód osobowy, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Scanii. W efekcie aby uniknąć zderzenia – został poczyniony manewr, w efekcie którego Scania zjechała z drogi. Cały sęk w tym, że w miejscu w którym doszło do zdarzenia jest metrowy uskok, a na dole grząska ziemia. Samochód więc nie dość że przechylił się w skutek kształtu terenu, to jeszcze się nieco zapadł. Cudem nikomu się nic nie stało, a sam wóz również nie odniósł większych obrażeń. Akcja wyciągania pojazdu trwała do późnych godzin i zakończyła się sukcesem.

W akcji udział brały SiS:

- OSP Policzna

- OSP Czarnolas

- KP PSP Zwoleń

- Prywatny HDS lokalnej firmy Trans-Dźwig

Pojazd, który brał udział w zdarzeniu to perełka druhów z Policzny – pozyskany we wrześniu 2015r. wóz GCBA 5/32 709[M]62 Scania P410 / WISS za kwotę 840 tyś zł, który służy w akcjach na terenie powiatu oraz poza nim. Poza Scanią – w Policznie wyjazdu również oczekują GBA Star 12.185 oraz SLRt VW T5.

Foto: OSP Policzna / info: Powiśle112 - dziękujemy!

 

Strażacki.pl

Druhom z OSP Policzna (a w szczególności kierowcy) należą się słowa uzn


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon