Kolonia Boćki

Zderzenie trzech pojazdów. Nie żyje 3,5-letnie dziecko, dwie osoby w szpitalu

Zderzenie trzech pojazdów. Nie żyje 3,5-letnie dziecko, dwie osoby w szpitalu

1 lutego 2022 r. ok godziny 17:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku trzech samochodów na drodze krajowej nr 19 w Kolonia Boćki. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Bielsk Podlaski, OSP Boćki i OSP Knorydy.

Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejscu zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu brały udział 2 samochody osobowe i samochód dostawczy.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwięzionego w samochodzie dostawczym kierowcy, udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazaniu poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego  - czytamy na KP PSP  w Bielsku Podlaskim.

Ponadto strażacy wspomagali prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej u dziecka, u którego w wyniku wypadku doszło do zatrzymania krążenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie podróżującej jednym z aut osobowych. Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji, dziecka (3.5 lat) nie udało się uratować.

Droga na czas działań droga krajowa na wysokości wypadku była zablokowana w obu kierunkach.

Źródło: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Strażacki.pl

1 lutego 2022 r. ok godziny 17:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komen

Galeria