To MAN z silnikiem o mocy 320 KM i napędem 4×4, zabudowany przez firmę MOTO TRUCK
Samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN, napędzany silnikiem o mocy 320 KM, z napędem 4×4 oraz z automatyczną skrzynią biegów to auto, które od niedawna wspomaga w działaniach druchów Ochotniczej Straży Pożarnej Rostarzewo. Pojazd posiada zbiornik wodny o pojemności 4500 litrów, dodatkowo zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 450 litrów. Autopompa osiąga wydajność 3000 litrów na minutę.
Zabudowa pojazdu wykonana została w technologii aluminiowo-kompozytowej. Zastosowano układ skrytek 3+1+3, w której znajduje się sprzęt ratowniczy, m.in. sprzęt burzący, elektronarzędzia, armatura wodna, węże oraz zestaw narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego i wiele innych. Dla lepszego komfortu pracy strażaków, w jednej ze skrytek znajduje się „kącik czystości” z czystą wodą, ręcznikami papierowymi oraz mydłem. Zabudowę wykonała firma MOTO TRUCK z Kielc.
Zakup nowego pojazdu był możliwy dzięki przychylności Radnych z Gmina Rakoniewice oraz Panu Burmistrzowi dr Gerardowi Tomiakowi za jednogłośne przekazanie dotacji na zakup wozu, oraz przyznanej dotacji z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.