9 lutego br. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 Białymstoku odbyła się uroczystość zdania i przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.
Starszy brygadier Dariusz Koc zakończył wieloletnią służbę w szeregach białostockiej komendy i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Funkcję Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku pełnił od 2023 roku. Jego obowiązki przejął starszy brygadier Dariusz Wojtecki, który dotychczas zajmował stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce.
St. bryg. Dariusz Wojtecki to strażak z wieloletnim stażem, który uczestniczył w najpoważniejszych działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie Białegostoku. Był pierwszym funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w województwie podlaskim, który uzyskał tytuł starszego ratownika wysokościowego. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystywał między innymi podczas pożaru cystern kolejowych przy ulicy Hetmańskiej, akcji usunięcia figury Matki Boskiej z wieży kościoła Świętego Rocha w Białymstoku czy w trakcie wydobywania ciał strażaków OSP Raczki, którzy zginęli podczas akcji ratowniczej.
Fot. Państwowa Straż Pożarna



