Bałtów

25-letnia motocyklistka zginęła w wypadku

25-letnia motocyklistka zginęła w wypadku

27 marca  2021 r. tuż po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bałtów. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 samochody ratowniczo-gaśnicze – 13 strażaków.

Po dojeździe na miejsce akcji stwierdzono, że na trasie wojewódzkiej nr 754 na łuku drogi doszło do zderzenia pojazdu marki VW LT35 z motocyklem Yamaha R1. Kierowca VW znajdował się na zewnątrz pojazdu i nie potrzebował pomocy medycznej. Natomiast  prowadząca motocykl 25-letnia kobieta znajdowała się poza pasem drogowym, na posesji prywatnej poniżej poziomu drogi w odległości ok 15m  od miejsca zdarzenia.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu terenu akcji  oraz natychmiastowym  udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej. Podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED i prowadzono ją nieprzerwanie do momentu przybycia pierwszego ZRM.

Niestety zadysponowany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon kobiety. W tym samym czasie udzielono wsparcia psychicznego kierującej VW busem oraz zabezpieczono odcinek drogi, na którym doszło do zderzenia pojazdów - wstrzymano ruch kołowy w obu kierunkach, otoczono taśmami ostrzegawczymi i pachołkami. Następnie plamę płynów eksploatacyjnych usunięto z jezdni za pomocą sorbentu. Na tym działania zakończono.

Źródło: KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Strażacki.pl

27 marca  2021 r. tuż po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania KomendaGaleria

Czytaj również