Tarnów

33 osoby ewakuowane, 12 poszkodowanych - pożar w Tarnowie

33 osoby ewakuowane, 12 poszkodowanych - pożar w Tarnowie

W nocy z 31 maja na 1 czerwca w Tarnowie doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym, gdzie pilnej ewakuacji wymagały 33 osoby znajdujące się w zadymionych mieszkaniach.

Kilkanaście minut przed godziną 23:00 dnia 31.05.2023 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Tarnowie dotarła informacja o pożarze w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Przemysłowej w Tarnowie.

Na miejsce zdarzenia dyspozytor PSP zadysponował zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Pierwsze przybyłe na miejsce zastępy rozpoznały, że pożar ma miejsce na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Dym powstały w pożarze dostawał się do mieszkań, przez co wielu mieszkańców wymagało pilnej ewakuacji. 

Działania zastępów polegały w szczególności na ewakuacji 33 mieszkańców z mieszkań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom, które wdychały dym oraz prowadzeniu działań gaśniczych w natarciu. Ewakuacja osób odbywała się również przy wykorzystaniu drabin przystawnych.

W wyniku inhalacji dymu do szpitala zostało przetransportowanych 12 osób (w tym 4 dzieci). ZRM przetransportował osoby do szpitali w Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej i dwóch placówek w Tarnowie.

Obecnie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Na miejsce pożaru przybył m.in. prezydent Roman Ciepiela oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Grzegorz Habel.

W akcji ratunkowej brało udział 14 zastępów straży pożarnej z PSP w Tarnowie oraz jednostki OSP z Tarnów-Rzędzin, Zgłobice, Koszyce Małe i Tuchów. W sumie działało na miejscu 72 strażaków. 

Fot. Gazeta Krakowska / Robert Gąsiorek

Strażacki.pl

<

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet