Nowy Sącz

66 strażaków gasiło pożar półotwartego magazynu z materiałem drzewnym

66 strażaków gasiło pożar półotwartego magazynu z materiałem drzewnym

W ostatni dzień października po godzinie 5 rano doszło do pożaru półotwartego magazynu z materiałem drzewnym w Nowym Sączu. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był magazyn zadaszony przeznaczony do magazynowania materiału drzewnego opałowego jako paliwo do kotłowni. Drewno było w postaci wiór, trocin, prasowanych kostek i kawałków drewna.

W chwili przybycia zastępów  straży,  pożarem objęta była górna podsufitowa warstwa materiału drzewnego. Magazyn w części wykonany jako konstrukcja betonowa a poszycie wykonane z blachy. Magazyn był w całości wypełniony. Poszycie magazynu wykonane z blachy ograniczyła wydobycie się ognia na zewnątrz natomiast zwiększało promieniowanie cieplne oraz zadymienie. Magazyn bezpośrednio przylegał do ściany bocznej hali produkcyjnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu w pierwszej fazie działań prądów gaśniczych tj. w obronie od strony hali produkcyjnej i w natarciu na palący się magazyn. Do gaszenia pożaru użyto również lanc gaśniczych. Sprawdzano od środka kamerą termowizyjną hale produkcyjną przyległą do magazynu. Kolejne zastępy przybyłe na miejsce zdarzenia zorganizowały zasilenie w wodne przy wykorzystaniu hydrantów oraz poprzez dowożenie. Podano kolejne prądy wody.

Po opanowaniu wstępnym sytuacji przegrupowano zastępy. Materiał palny był wywożony z magazynu na plac oraz dogaszany. Dalsze działania polegały na sukcesywnej rozbiórce poszycia dachu, wywozie i przelewaniu materiału drzewnego. W działaniach trwających  kilka godzin brało udział 13 zastępów i 66 strażaków. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło: KM PSP w Nowym Sączu 
Strażacki.pl

W ostatni dzień października po godzinie 5 rano doszło do pożaru p

Galeria

Czytaj również