A4

A4: Samochód ciężarowy uderzył w patrol obsługi autostrady

A4: Samochód ciężarowy uderzył w patrol obsługi autostrady

13 września 2021 r. o godzinie 15:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło na 199 km autostrady A4 (kierunek Wrocław).

Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu zadysponował 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu, 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie oraz 2 zastępy OSP z  Wierzbnika oraz Jankowic Wielkich.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Mercedes z samochodem Renault, który w chwili zderzenia zaparkowany był na pasie awaryjnym. Kierowca samochodu ciężarowego znajduje się poza pojazdem i nie wymaga udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. W samochodzie zaparkowanym na pasie awaryjnym w momencie zderzenia nie było żadnych osób.

Działania zastępów polegały na:

  • zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
  • odłączeniu akumulatorów w pojazdach,
  • przeszukaniu terenu działań.

Po pełnym rozpoznaniu stwierdzono, że osoby podróżujące Renault w chwili uderzenia w ich auto przez samochód ciężarowy, wykonywały prace pielęgnacyjne na pasie zieleni (koszenie trawy) i dlatego nikt nie doznał urazu.

Źródło: KP PSP Brzeg
Foto: ratownictwo.opole.pl

Strażacki.pl

13 września 2021 r. o godzinie 15:19 do Stanowiska Kierowani

Galeria

Czytaj również