Neuss

Aby ugasić drzewo, użyli materiałów pirotechnicznych.

Aby ugasić drzewo, użyli materiałów pirotechnicznych.

Straż pożarna w Neuss została zaalarmowana przez spacerowicza, że w pobliżu zamku Reuschenberg pali się drzewo o wysokości około 25 metrów na terenie leśnym.

Przybyli na miejsce strażacy przystąpili do działań gaśniczych, jednak linię gaśniczą trzeba było przeprowadzić ponad 200 metrów przez bardzo gęsto porośnięty roślinnością teren, co wydłużyło podanie prądu gaśniczego. Długi czas rozwinięcia spowodował, że spora część drzewa przepaliła się i pękła, powodując, że cała roślina stała się bardzo niestabilna i wymagała ścięcia.

Analiza sytuacji, rozmiarów drzewa oraz jego niestabilności przyczyniła się do podjęcia niecodziennej decyzji o sposobie obalenia drzewa. Kierujący akcją gaśniczą zadysponował na miejsce zdarzenia ratowników THW z tej samej miejscowości, którzy posiadali umiejętności i sprzęt do prowadzenia kontrolowanych wyburzeń z użyciem materiałów pirotechnicznych.

Niewielkie ilości materiałów pirotechnicznych zostały umieszczone przez ratowników THW wokół drzewa i przykryte workami z piaskiem dostarczonymi przez straż pożarną. Po umieszczeniu ładunków wybuchowych i sprawdzeniu terenu pod kątem osób postronnych przeprowadzono kontrolowane obalenie drzewa co dalej pozwoliło całkowicie ugasić drzewo.

Strażacki.pl

Straż pożarna w Neuss została

Galeria

Czytaj również