Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego poszukiwała kobiety z dzieckiem
We wtorek 30 września 2025 roku, przed godziną 18:00, Stanowisko keirowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie od kobiety, która jechała tramwajem w okolicy Mostów Trzebnickich we Wrocławiu, która opisała, że w Odrze przy ul. Pasterskiej obok jazu Różanka widziała dorosłą osobę wchodzącą z dzieckiem do wody. Według niej mogła poślizgnąć się albo wyciągać malucha z wody. Na miejsce skierowano nie tylko zastępy Straży Pożarnej – zastępy z Jednostki Ratyowniczo- GAśniczej nr 8 we Wrocławiu,Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej nr 1, Wodną Służbę Ratowniczą oraz policjantów.
We wczesnych godzinach wieczornych służby zostały powiadomione o widzianej przez świadka kobiecie i dziecku do połowy zanurzonej w Odrze przy ul. Pasterskiej we Wrocławiu obok jazu Różanka – Wodna Służba Ratownicza.
Około godziny 22:00 akcja służb przy mostach Trzebnickich została zakończona. Podczas akcji poszukiwawczej użyto specjalistycznego sprzętu, w tym łodzi z sonarem. Nie znaleziono poszukiwanych osób.
Żadna z tych informacji nie potwierdziła się. Nie mamy też oficjalnego zgłoszenia zaginięcia kogokolwiek w tym rejonie, tym bardziej kobiety z dzieckiem. Mamy tylko jedną telefoniczną informację właśnie od tej pani, która przejeżdżała tramwajem. Dzisiaj będziemy się starali do niej dotrzeć, bo wczoraj nie było takiej możliwości. Na razie nie natrafiono na żadne ślady, które miałyby świadczyć o tym, że tam ktoś w ogóle wchodził do wody. Będziemy tę wiedzę jeszcze pogłębiać. Na razie nie zapadła decyzja o wznowieniu poszukiwań – Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, komisarz Wojciech Jabłoński.
Na dzień dzisiejszy Komenda Miejska Policji nadal prowadzi czynności polegające na analizie spływających z miasta zgłoszeń oraz zapisów monitoringu. Poza tym, sprawdzane są informacje o osobach zaginionych na terenie całego województwa dolnośląskiego.



