Kraj

Akcja ratownicza Czechy 2022 zakończona, przed nami nowe wyzwania PSP z wykorzystaniem śmigłowców Policji

Akcja ratownicza Czechy 2022 zakończona, przed nami nowe wyzwania PSP z wykorzystaniem śmigłowców Policji

31 lipca br. polska grupa ratownicza, złożona ze strażaków i policjantów, biorąca udział w akcji ratowniczej w Czechach, powróciła do kraju, a już od 1 sierpnia br., ratownicy wysokościowi PSP i piloci policyjni rozpoczęli kolejne wspólne przedsięwzięcia.

W dniach 1-5 sierpnia br., w bazie centralnej lotnictwa Policji, na terenie lotniska Warszawa-Babice, Komenda Główna PSP wraz z Ośrodkiem Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, realizuje wspólne szkolenie śmigłowcowe dla ratowników wysokościowych PSP i pilotów policyjnych z wykorzystaniem statków powietrznych Policji.

Powyższe szkolenie prowadzone jest przez kadrę starszych instruktorów z KG PSP oraz KM PSP m. st. Warszawy (JRG PSP Nr 7). W tok nauczania zostali włączeni również byli funkcjonariusze z ogromnym doświadczeniem i bardzo dużą liczbą wylatanych godzin, dzięki którym zajęcia teoretyczne i praktyczne stają się bardziej atrakcyjne, a przekaz wiedzy osobom szkolonym bardziej optymalny.

W wyniku realizacji powyższego szkolenia Państwowa Straż Pożarna wzbogaci się o 4 starszych ratowników wysokościowych operatorów KSRG oraz 16 starszych ratowników wysokościowych KSRG, przewidzianych do współpracy ze statkami powietrznymi.

Źródło: KG PSP 

Strażacki.pl

31 lipca br. polska grupa ratownicza, złożona ze strażaków i policjant

Galeria

Czytaj również