Strzelce Opolskie

Autobusem przyjechał wprost pod bramę strażaków z nieprzytomnym pasażerem

Autobusem przyjechał wprost pod bramę strażaków z nieprzytomnym pasażerem

12 listopada 2020 roku o godzinie 12:30 kierowca autobusu PKS jadąc ul. Zakładową w Strzelcach Opolskich – przy której znajduje się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej – zauważył, że jeden z pasażerów zasłabł.

Kierowca wjechał na plac przed bramami wyjazdowymi jednostki ratowniczo-gaśniczej i zaalarmował strzeleckich strażaków. Do poszkodowanego "wyjechały" dwa zastępy. Kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w autobusie znajduje się kierowca i nieprzytomna osoba.

Strażacy po zabezpieczeniu się w środki ochrony indywidualnej, niezwłocznie przystąpili do udzielania medycznych działań ratowniczych poszkodowanemu. Po około dwóch minutach poszkodowany odzyskał przytomność.

W trakcie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich zgłosił do Państwowego Ratownictwa Medycznego potrzebę zadysponowania zespołu ratownictwa medycznego. W związku z brakiem karetek oraz po uzgodnieniu z koordynatorem ratownictwa medycznego, poszkodowany został ewakuowany przez strażaków do szpitala w Strzelcach Opolskich. Tam pasażera autobusu przekazano personelowi medycznemu. Do szpitala poszkodowany został przewieziony autobusem pod opieką strzeleckich strażaków, którzy są ratownikami medycznymi. Pozostali strażacy jechali samochodem bojowym za autobusem.

Dzięki właściwemu zachowaniu się kierowcy autobusu oraz sprawnie udzielonej pomocy poszkodowany trafił bardzo szybko pod opiekę fachowców. 

Źródło: KP PSP Strzelce Opolskie

Strażacki.pl

12 listopada 2020 roku o godzinie 12:30 kierowca autobusu PKS jadąc ul. Za

Galeria

Czytaj również