Autostrada A2: Wypadek ciągnika siodłowego z naczepą

Autostrada A2: Wypadek ciągnika siodłowego z naczepą 

W dniu 14 maja br. o godzinie 12.16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kole wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na autostradzie A2, na wysokości miejscowości Koło w kierunku Poznania. W zdarzeniu została ranna jedna osoba - kierowca ciągnika siodłowego. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Dowódca przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że ciągnik siodłowy z naczepą leży na pasie zieleni oraz blokuje jeden pas jezdni w kierunku Łodzi.

Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła ciężarówkę przed przybyciem zastępów straży. Poszkodowanemu kierowcy ciągnika siodłowego została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przez przybyłych na miejsce ratowników.

W dalszej kolejności strażacy przystąpili do likwidacji wycieku oleju napędowego ze zbiornika uszkodzonego pojazdu oraz zebrania rozlanego paliwa z gruntu. Podczas działań musiał zostać użyty sprzęt hydrauliczny, w celu zdemontowania akumulatorów.

W działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej w sile dwudziestu ratowników.
Działania na miejscu wypadku prowadzone były przez ponad dwie godziny.

 {rsmediagallery tags="20130517_wypadek_autostrada_a2"}

Strażacki.pl

Czytaj również