Bardo: Śmiertelny wypadek na ósemce

Bardo: Śmiertelny wypadek na ósemce

Wczoraj, tj. 3 października br. przed godziną 17:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Ząbkowicach Śląskich zadysponował zastępy SLRt i GBA z OSP Bardo oraz pozostałe służby ratownicze do wypadku samochodowego na trasie K-8 za Bardem w kierunku Kłodzka.

Po dojechaniu na miejsce stwierdzono czołowe zderzenie dwóch pojazdów, samochodu ciężarowego marki Man oraz półciężarówki Mercedes. Po zabezpieczeniu miejsca akcji, przystąpiono do wykonania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osób znajdujących się w samochodzie Mercedes. Aby wykonać dostęp to uwięzionych osób strażacy musieli użyć trzech zestawów narzędzi hydraulicznych.

Po wykonaniu dostępu i ewakuacji przekazano poszkodowanych załodze Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, oświetleniu terenu działań oraz posprzątaniu drogi z rozbitych elementów karoserii. W sumie do szpitala zabrano trzy osoby, niestety 19 letni pasażer Mercedesa zmarł w szpitalu. Przez około 10 godzin ruch w tym miejscu był utrudniony.

W działaniach udział brało:
OSP Bardo VW SLRt
OSP Bardo Mercedes GBA
JRG Ząbkowice Śląskie Man GBARt
JRG Ząbkowice Śląskie Man GCBA
JRG Kłodzko Renault Mascott SRT
JRG Kłodzko Mercedes GBA
Pogotowie Ratunkowe x3
Policja

{ rsmediagallery tags="20131004_bardo_smiertelny_wypadek_na_osemce"}

Strażacki.pl

Czytaj również