Lembork

Bardzo duży pożar budynku magazynowego - zawaliła się metalowa konstrukcja dachu

Bardzo duży pożar budynku magazynowego - zawaliła się metalowa konstrukcja dachu

3 stycznia 2021 r.po godzinie 5 rano doszło do pożaru budynku magazynowego w Janowicach. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek o wymiarach 70m x 25m x 8m, który wypełniony jest balotami słomy oraz składowany jest w nim sprzęt rolniczy. Metalowa konstrukcja dachu przed przybyciem zastępów straży pożarnej uległa zawaleniu do wnętrza budynku. Bezpośrednio zagrożone były 2 obiekty magazynowe.

Podano łącznie podano 10 prądów wody w obronie i natarciu. Wodę dowożono z pobliskich zbiorników, na których utworzono 3 punkty czerpania wody oraz korzystano z instalacji hydrantowej. Działania były utrudnione ze względu na bardzo dużą ilość materiału palnego, zawaloną do wnętrza metalową konstrukcję dachu i bardzo duże zadymienie.

Na miejsce działań Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska zadysponował ciężki sprzęt w postaci 3 koparko-ładowarek oraz koparki obrotowej, dzięki którym było możliwe ugaszenie pożaru. Zadysponowano do działań oficera operacyjnego oraz Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku st. kpt. Dawida Główczewskiego. W działaniach łącznie brało udział 22 zastępy Straży Pożarnej z powiatu lęborskiego, po 17 godzinach ciężkiej akcji gaśniczej zastępy wróciły do koszar. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. 

Źródło: KP PSP w Lęborku 

Strażacki.pl

3 stycznia 2021 r.po godzinie 5 rano doszło do pożaru budyn

Galeria

Czytaj również