Białogard: Wypadek na drodze 169

Białogard: Wypadek na drodze 169

W dniu 17 czerwca 2013 r. ok. godz. 7.00 na drodze 169 w pobliżu miejscowości Przegonia w powiecie białogardzkim doszło do wypadku drogowego. W niewyjaśnionych okolicznościach samochód ciężarowy przewożący zwierzęta hodowlane (216 sztuk świń) zjechał na pobocze drogi i przewrócił się.

W wyniku wypadku ucierpiał kierowca samochodu, który z ogólnymi obrażeniami został odwieziony do szpitala przez przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania ośmiu jednostek straży pożarnej w sile 35 strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojeździe i uwalnianiu uwięzionych zwierząt z naczepy transportowej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia transportu zastępczego, żywe zwierzęta załadowano do naczepy, a martwe (35 szt.) pozostawiono przybyłym na miejsce wypadku służbą weterynaryjnym. Straty ogółem oszacowano na 128 tys. zł. W działaniach brali udział strażacy z jednostki państwowej straży pożarnej z Białogardu oraz OSP: z Tychowa, Karlina i Rogowa. Na miejscu były też służby weterynaryjne, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

{ rsmediagallery tags="20130619_bialogard_wypadek_na_drodze_169"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/