Bieruń Stary: Poszukiwania na jeziorze Łysina

Bieruń Stary: Poszukiwania na jeziorze Łysina

W dniu 19 maja 2013 roku, w godzinach wieczornych, tj. około 19:20, do Miejskiego Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Tychach wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu ubrań na brzegu jeziora Łysina w Bieruniu Starym, co mogło rodzić podejrzenia utonięcia osób, których obecności nie stwierdzono w pobliżu.

Na miejsce zadysponowana została jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Bierunia Starego, w sile dwóch zastępów + łódź oraz trzy zastępy + łódź z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej tyskiej straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce i zwodowaniu łodzi przystąpiono do przeszukiwania akwenu. W międzyczasie, na miejsce dotarli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

Po kilkunastu minutach dowodzący akcją podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków w postaci Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Wodno - Nurkowego z Bytomia. Zastęp z JRG PSP w Bytomiu dotarł na miejsce po kilkudziesięciu minutach. Ratownicy z Bytomia, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, przeszukali jezioro. Niestety, bez rezultatów.

Około 21:40 zapadła decyzja o przerwaniu poszukiwań do godzin porannych, z powodu ciemności będących poważnym utrudnieniem dla ratowników. Na miejsce zadysponowany został również patrol policji z psem tropiącym. Dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie sytuacji prowadzą policjanci z KPP w Bieruniu.

Tekst: Krzysztof Derewońko

{ rsmediagallery tags="20130521_buerun_stary_poszukiwania_jezioro"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również