Braniewo

Braniewo: Rozszczelniona cysterna z gazem. Doszło do wycieku

Braniewo: Rozszczelniona cysterna z gazem. Doszło do wycieku

21 maja, kilka minut po godzinie 17:00, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wycieku gazu z cysterny kolejowej. Na bocznicy kolejowej w Braniewie doszło do rozszczelnienia cysterny kolejowej przewożącej gaz.

Do zdarzenia doszło w Braniewie przy ulicy Błotnej (rampa kolejowa). W jednej z cystern kolejowych, które wjechały kilkadziesiąt minut wcześniej na bocznicę z obwodu królewieckiego doszło do wypływu gazu zaworem bezpieczeństwa. Prawdopodobnie cysterna mogła być przeładowana, a w wyniku ogrzania płaszcza cysterny doszło do zwiększenia objętości gazu.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Braniewo oraz grupa specjalistyczna ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.

Strażacy sprawdzili przyrządami pomiarowymi cysternę oraz teren wokół, wstrzymano ruch na bocznicy kolejowej a następnie cysterna została schłodzona.

Po obniżeniu temperatury podjęto decyzję o przemieszczaniu cysterny na jeden z braniewskich terminali gazowych i rozładowaniu.

Po godzinie 19:00 działania strażaków zostały zakończone.

Źródło:  Komenda Powiatowa PSP w Braniewie

Strażacki.pl

21 maja, kilka minut po godzinie 17:00, braniewscy strażacy otrzymali zgł

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet