Buków – Popielawy: Czołowe zderzenie dwóch pojazdów

Buków – Popielawy: Czołowe zderzenie dwóch pojazdów

W dniu 24 września br. w godzinach południowych służby ratownicze zostały poinformowane o wypadku drogowym na na drodze wojewódzkiej nr 713 między Bukowem, a Rokicinami. Niezwłocznie na miejsce zostały zadysponowane jednostki PSP i OSP oraz służby współdziałające.

 

Przybyli na miejsce ratownicy ustalili, że dwa samochody zderzyły się czołowo. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym Iveco zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód osobowy marki Ford Fiesta. Poszkodowane zostały trzy osoby, kierowca samochodu dostawczego i dwie kobiety z osobówki. Wszyscy zostali przetransportowani do tomaszowskiego centrum zdrowia.

Wypadek spowodował spore utrudnienia w ruchu. W miejscu wypadku utworzył się prawie 2 kilometrowy korek od strony Łodzi. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji rozlanych płynów. Akcja zakończyła się około godziny 17:00.

Siły i środki:
OSP UJAZD:
Star 244 GBM 2,5/8

JRG TOMASZÓW MAZOWIECKI:
SCANIA P360 GCBAPr 4/32
Renault Mascott SLRt

OSP ŁAZNÓW:
MERCEDES ATEGO 1325 GBA 2,5/16
FORD TRANSIT SLRt

{ rsmediagallery tags="20130925_bukow_popielawy_czolowe_zderzenie_dwoch_pojazdow"}

Strażacki.pl

Czytaj również