Bydgoszcz: Mężczyzna pod autobusem MZK

Bydgoszcz: Mężczyzna pod autobusem MZK 

W dniu 12 listopada br. o godzinie 20:28 dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu komunikacyjnym mającym miejsce przy przystanku Grunwaldzka – Kanałowa w Bydgoszczy. Ze wstępnych informacji wynikało, że pod autobusem MZK znajduje się uwięziony mężczyzna. Do akcji natychmiast wyruszyli ratownicy z bydgoskiej “trójki”.

 

Po dojeździe na miejsce dowódca potwierdził wcześniej uzyskaną informację. Nogi poszkodowanego znajdowały się pod kołami tylnej osi. W celu ewakuacji mężczyzny dowódca zadecydował o użyciu “lewara kolejowego” oraz znacznej ilości klinów i stabilizatorów. Na miejsce dodatkowo skierowano drugi zastęp z JRG 3.

Przez cały czas operacji podnoszenia autobusu poszkodowanym zajmowali się ratownicy medyczni. W ciągu kilkunastu minut udało się wyciągnąć mężczyznę spod pojazdu. Po opatrzeniu zmiażdżonych nóg przeniesiono poszkodowanego do karetki. Dalsza działania na miejscu prowadziła policja z Wydziału Ruchu Drogowego. Po niespełna godzinie zastępy wróciły do koszar.

{ rsmediagallery tags="20131114_budgoszcz_mezczyzna_pod_autobusem_mzk"}

Strażacki.pl

Czytaj również