Bydgoszcz: Pożar dachu w opuszczonym budynku.

Bydgoszcz: Pożar dachu w opuszczonym budynku

Informację o dymie wydobywającym się z pustostanu przy ulicy Plażowej bydgoscy strażacy otrzymali w dniu 14 czerwca 2013 roku o godzinie 14:33. Na miejsce niezwłocznie skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG 4. Po dojeździe stwierdzono, że pożarem objęty jest cały dach opuszczonej budowli. Jako wsparcie dla ratowników dodatkowo zadysponowano ciężki samochód gaśniczy z JRG 3 oraz drabinę mechaniczną z JRG 1.

 

 

W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce akcji, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia ognia. Po dojeździe “ciężkiego” z “trójki” zbudowano zasilanie wodne z pobliskiego kanału bydgoskiego. Przy użyciu drabiny mechanicznej przystąpiono do gaszenia płonącego dachu. Po kilkunastu minutach płomienie został ugaszone.

 

 

W dalszej kolejności przystąpiono do przeszukania budynku. Nikogo w środku nie znaleziono. Po dokładnym dogaszeniu pogorzeliska strażacy wrócili do koszar. W działaniach udział brały cztery zastępy PSP. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było umyślne podpalenie.

 

{ rsmediagallery tags="20130615_pozar_pustostanu_bydgoszcz"}

Strażacki.pl

Czytaj również