Bydgoszcz: Samochód wpadł do tunelu

Bydgoszcz: samochód wpadł do tunelu

O godzinie 11:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego odebrało zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na Rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy. Ze wstępnych informacji wynikało, że jeden z pojazdów wpadł do wejścia do tunelu podziemnego. Na miejsce zadysponowano średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz wracający z ćwiczeń zastęp ratownictwa technicznego z JRG 1.

Po dojeździe pierwszych służb ratowniczych stwierdzono, że poszkodowana jest tylko jedna osoba. Ranna została kobieta wychodząca w tym czasie z przejścia podziemnego. Głównym zadaniem przybyłych na miejsce strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie pojazdu przy pomocy klinów przed zsunięciem się ze schodów oraz zabezpieczenie wyciekających płynów eksploatacyjnych.

Ranną kobietą zajęli się ratownicy medyczni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Peugeot 406 zjeżdżał z ronda w kierunku ulicy 3 Maja. W momencie zjazdu ze skrzyżowania nastąpiło uderzenie w tylną prawą część samochodu. Wjeżdżający na rondo samochód marki Volkswagen Caddy wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym srebrnym samochodem. W wyniku uderzenia Peugeot zmienił kierunek ruchu i przebijając zadaszenie wpadł na schody prowadzące do przejścia podziemnego.

Wychodząca w tym czasie z tunelu kobieta prawdopodobnie została uderzona przez odłamki. Przytomną kobietę odwieziono do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W akcji uczestniczyły trzy zastępy PSP. Wszystkie działania zakończono o godzinie 13:11.

 

{ rsmediagallery tags="20130612_bydgoszcz_samochod_wpadl_do_tunelu"}

Strażacki.pl

Czytaj również