Bydgoszcz: Śmiertelny wypadek na Osowej Górze przy ulicy Grunwaldzkiej 291

Bydgoszcz: Śmiertelny wypadek na Osowej Górze przy ulicy Grunwaldzkiej 291 

Dzisiaj, tj. 28 sierpnia br. w czesnych godzinach porannych Miejskie Stanowisko Kierowania dostało informację, że na wysokości stacji benzynowej Orlen doszło do wypadku. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratownicze, w tym zastęp ratowniczo-gaśniczy z JRG 3.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku udział brały dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy. W jednym z pojazdów znajdowało się trzech uwięzionych we wraku mężczyzn. Dowódca akcji po dokładnym rozpoznaniu sytuacji poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków.

Na miejsce skierowano ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z “trójki”. W tym czasie ratownicy przystąpili do zabezpieczenia miejsca akcji, odłączenia akumulatorów oraz do uwolnienia osób poszkodowanych z pojazdu. W tym celu użyto ciężkiego zestawu narzędzi hydraulicznych marki Weber. W ciągu kilkunastu minut uwolniono dwóch poszkodowanych.

U trzeciego mężczyzny lekarz stwierdził zgon. Pasażer z przedniego siedzenia Punto z poważnymi obrażeniami głowy został odwieziony do szpitala. Drugi z pasażerów również został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Pozostałym dwóm kierowcom nic się nie stało. Dalsze działania prowadziła na miejscu Policja pod nadzorem prokuratora.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59 letni kierowca Fiata Punto zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod samochód ciężarowy. Wstępną przyczyną wypadku mogło być zaśnięcie za kierownicą. Droga w tym miejscu była zablokowana przez ponad trzy godziny. W działaniach udział brały dwa zastępy z bydgoskiej “trójki”.

{ rsmediagallery tags="20130828_bydgoszcz_smiertelny_wypadek_na_osowej_gorze"}

Tekst i zdjęcia: Artur Żywociński

Strażacki.pl

Czytaj również