Bydgoszcz: Wybuch samochodu osobowego – dwie osoby nie żyją

Bydgoszcz: Wybuch samochodu osobowego – dwie osoby nie żyją 

Zgłoszenie o eksplozji samochodu osobowego wpłynęło o godzinie 7:26. Na miejsce skierowano dwa zastępy z JRG 1 oraz pozostałe służby ratownicze. Po dotarciu w pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce akcji, przystąpiono do gaszenia płonącego pojazdu oraz udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm nieprzytomnym mężczyznom. Podczas rozpoznania sytuacji stwierdzono, że w płonącym pojeździe znajdują się butle z tlenem i acetylenem.

 

W wyniku wybuchu butla z acetylenem uległa rozszczelnieniu. Ranni mężczyźni znajdowali się w krytycznym stanie. Po kilkunastominutowej reanimacji zostali odwiezieni do szpitala. Na miejsce skierowano cysternę w celu zabezpieczenia w środek gaśniczy wozów bojowych.

 

 

Po ugaszeniu ognia rozstawiono dwa przenośne działka gaśnicze. To one posłużyły do dalszego schładzania gorących butli. Przy pomocy kamery termowizyjnej co kilkanaście minut kontrolowano temperaturę nagrzanych zbiorników. Po dwugodzinnej akcji rozstawiono zbiornik brezentowy, zalano go wodą i wstawiono wciąż ciepłe butle z gazami technicznymi.

 

 

W wyniku odniesionych obrażeń obaj mężczyźni zmarli w szpitalu. Prawdopodobną przyczyną powstania wybuchu oraz pożaru było nagromadzenie się gazów wybuchowych w pojeździe. W trakcie wyłączania alarmu samochodowego iskra spowodowała eksplozję. Dokładne przyczyny tej tragedii ustali policyjne dochodzenie. Uszkodzeniu uległo kilka samochodów osobowych, przyczepa kempingowa oraz koparka zaparkowane w pobliżu. W akcji łącznie brało udział 8 zastępów.


{ rsmediagallery tags="20130615_bydgoszcz_wybuch_samochodu_osobowego"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również