Bydlina

Czołowe zderzenie z karetką. 2 osoby nie żyją

Czołowe zderzenie z karetką. 2 osoby nie żyją

Wczoraj, tj. 7 maja, krótko przed godziną 10 miało miejsce zdarzenie drogowe w okolicach Bydlina. Doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z karetką medyczną. Ponadto w zdarzeniu brał udział samochód ciężarowy przewożący paliwo oraz motocykl.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów ratowniczo-gaśniczych. W zdarzeniu  poszkodowanych zostało 6 osób. Siła uderzenia była tak wielka, że auto osobowe zostało rozerwane na dwie części.

Niestety 2 podróżujące nim osoby poniosły śmierć. Działania strażaków w początkowej fazie polegały na wydobyciu jednej z osób podróżujących karetką, która została zakleszczona oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym poszkodowanym. Wszyscy ranni zostali przekazani ZRM, a następnie przetransportowani do szpitala.

Oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia strażacy zmagali się z wyciekiem oleju napędowego z rozerwanego baku samochodu - cysterny. Po ograniczeniu wycieku oraz użyciu sorbentów i neutralizatorów sytuacja została opanowana. Droga krajowa nr 21 pomiędzy Słupskiem a Ustką była nieprzejezdna do godzin popołudniowych. W działaniach brali udział strażacy z JRG nr 1 w Słupsku, JRG nr 3 w Ustce oraz OSP Włynkowo.

Źródło: KM PSP Słupsk

Strażacki.pl

Wczoraj, tj. 7 maja, krótko przed godziną 10


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również