Do tragicznego wypadku doszło w nocy z 1 na 2 lutego br. na drodze krajowej nr 8 w pobliżu miejscowości Brody na Podlasiu. O godzinie 02:27 w nocy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu czołowym samochodu osobowego i autobusu.
Autobus poruszał się na trasie z Litwy do Berlina. Podróżowało nim 10 osób w tym dwóch kierowców. Jeden z nich został uwięziony w kabinie rozbitego autobusu. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych i wyciągarek z samochodów pożarniczych. W wyniku wypadku 18-letni kierowca osobowej Toyoty zginął na miejscu.
Poszkodowany kierowca autobusu trafił do szpitala. Troje pasażerów zostało przebadanych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego jednakże nie zostali hospitalizowani. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa namioty pneumatyczne, aby zapewnić miejsce dla pasażerów autobusu do czasu podstawienia zastępczego pojazdu.
Działania służb ratunkowych trwały blisko godzin. Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej w sile 28 strażaków (JRG PSP Sokółka, posterunek JRG Sokółka w Dąbrowie Białostockiej, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sokółce, OSP Korycin, OSP Ostra Góra, OSP Suchowola i OSP Krukowszczyzna).
Fot. OSP Ostra Góra