Strzelce Opolskie

Dachowanie busa na DK 88 w powiecie strzeleckim. 7 osób zostało rannych

Dachowanie busa na DK 88 w powiecie strzeleckim. 7 osób zostało rannych

27 października 2019 r. tuż przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku busa osobowego na dk 88 pomiędzy Strzelcami Opolskimi, a wjazdem na A4.

Do zdarzenia dyżurny zadysponował zastępy z jednostki ratowniczo- gaśniczej w Strzelcach Opolskich oraz zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe, Olszowej, Strzelcach Opolskich i Warmątowicach.

Po przybyciu ratowników na miejsce zdarzenia stwierdzono, że bus osobowy marki Opel Vivaro zjechał z drogi, uderzył w przystanek autobusowy, a następnie dachował i znajduje się na kołach w polu. Pojazdem podróżowało 7 osób narodowości Ukraińskiej, w tym dwie kobiety. Wszyscy uczestnicy wypadku znajdowali się poza pojazdem w rożnym stanie zdrowia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, segregacji poszkodowanych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim poszkodowanym, odłączeniu zasilania w samochodzie. W dalszym etapie działań strażacy pomagali w transporcie poszkodowanych do karetek. Na miejsce zdarzenia przybył również dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej KP PSP w Strzelcach Opolskich. Po zakończonych działaniach ratowniczych strażacy na prośbę policji oświetlali miejsce zdarzenia dla dalszych ustaleń przybyłej na miejsce policyjnej grupy dochodzeniowej.

Źródło: KW PSP Opole

Strażacki.pl

27 października 2019 r. tuż przed godziną 1

Galeria

Czytaj również