Wrocław

Duży pożar hali magazynowej we Wrocławiu

Duży pożar hali magazynowej we Wrocławiu

Ponad 40 zastępów PSP i OSP gasiło pożar hali przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu. Informacja o pożarze wpłynęła w czwartek (04.04.2019) po godzinie 18:00. Z pierwszego zgłoszenia wynikało, że palą się śmieci składowane na zewnątrz hali. W chwili dojazdu pierwszych zastępów paliła się już część hali i pożar szybko się rozprzestrzeniał.

Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane znaczne siły i środki. Początkowo ściągnięte zostały wozy gaśnicze z Wrocławia. Równolegle prowadzone było alarmowanie okolicznych OSP. Do akcji od razu zostały również zadysponowane ciężkie wozy gaśnice z ościennych powiatów, m.in.: Oleśnicy, Trzebnicy, Legnicy, Świdnicy, Strzelina, Środy Śląskiej, Jelcza-Laskowic, Sycowa i Wołowa. KDR poprosił również o dwie cysterny – na miejsce dojechały pojazdy z Wrocławia oraz Bolesławca.

Podanych zostało kilka prądów wody w tym z wykorzystaniem kilku drabin mechanicznych. Strażacy prowadzili działania w natarciu na palącą się halę, ale również w obronie sąsiednich obiektów. Dwie hale zlokalizowane po bokach tej objętej pożarem udało się uratować i uległy one tylko nieznacznym zniszczeniom.

Do zabezpieczenia miejsca działań i monitorowania poziomu substancji niebezpiecznych w powietrzu została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

OSP GRS Starówka zadbała o zabezpieczenie medyczne oraz przygotowała punkt odpoczynku dla strażaków, a także wspierała ratowników w działaniach gaśniczych. Była też przygotowana do postawienia sztabu.

Całkowitemu zniszczeniu uległa hala o powierzchni około 1 200 metrów kwadratowych. W spalonym obiekcie składowane były kosmetyki i części samochodowe. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

Pożar został zlokalizowany po kilku godzinach, po czym KDR zaczął odsyłać zastępy do koszar. Przed godziną 23:00 miejsce działań opuściła OSP Starówka, jako jeden z ostatnich zastępów OSP. Ostatnie zastępy PSP wróciły do koszar po kilku godzinach od rozpoczęcia akcji.

W czasie prowadzonych działań teren miasta Wrocławia zabezpieczały jednostki OSP.

Strażacki.pl

Ponad 40 zastępów PSP i OSP gasiło pożar h


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus