Skarżysko-Kamienna

Duży pożar hali produkcyjno-magazynowej w Skarżysku-Kamiennej

Duży pożar hali produkcyjno-magazynowej w Skarżysku-Kamiennej

1 września 2019 roku około godziny 17:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Skarżysku- Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali magazynowo- produkcyjnej przy ulicy Mościckiego w Skarżysku-Kamiennej. Do pożaru zadysponowano zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna i  zastępy OSP z terenu powiatu skarżyskiego. W chwili dojazdu na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej ze Skarżyska-Kamiennej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, dym i ogień wydobywał się z dachu hali. Ogień zagrażał przyległej do hali wiacie z odpadami znajdującymi się na paletach.

Działania straży w pierwszej fazie działań ratowniczo- gaśniczych polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu trzech strumieni wody na palącą się konstrukcję. Jeden z prądów wody podano z podnośnika. Do pomocy wezwano jednostki z Kielc: cysternę z 25m3 wody, kontener z zapasem aparatów chroniących drogi oddechowe oraz dodatkowy podnośnik samochodowy, z którego gaszono pożar dodatkowym strumieniem wody. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu, który w trakcie działań uległ zawaleniu. Strażacy PSP i OSP przez kilka godzin prowadzili prace rozbiórkowe i wynosili pozostałości konstrukcji.

Dodatkowym utrudnieniem prowadzenia działań była wysoka temperatura powietrza. W związku z tym dowieziono na teren akcji dodatkowy zapas wody pitnej. Akcją kierował Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej bryg. Marcin Machowski.

W akcji trwającej ponad sześć godzin udział brało 24 zastępy z PSP i OSP  - w sumie 90 strażaków.  Straty wstępnie oszacowano na kwotę blisko 1,5 mln zł, a uratowano mienie na ponad 100 tys. zł. Przypuszczalną przyczyna pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Żródło: KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Strażacki.pl

1 września 2019 roku około godziny 17:15 do


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również