Dzierżanów: Zderzenie szynobusu z autobusem – jedna osoba zginęła

Dzierżanów: Zderzenie szynobusu z autobusem – jedna osoba zginęła

Jedna osoba zginęła, a 6 zostało rannych w wyniku zderzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym szynobusu relacji Leszno – Ostrów Wielkopolski z autobusem podmiejskim w Dziarżanowie (gm. Zduny pow. krotoszyński).

Do wypadku doszło wczoraj (13.03.2014) około godziny 16:00. „Na chwile obecną nie możemy podać przyczyny tego tragicznego zdarzenia, pod nadzorem prokuratury wyjaśniamy przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Zrobiliśmy oględziny miejsca zdarzenia, pozbieraliśmy też drogocenne rzeczy. Mamy 6 osób rannych w szpitalu jedna osoba zginęła na miejscu. Na chwilę obecną trudno jest określić przyczynę zdarzenia. Z tego, co wiadomo na chwile obecną 4 osoby były pasażerami autobusu z tego 3 osoby ranne, a jedna zginęła na miejscu. Z szynobusu wiemy, że 3 osoby zostały ranne i odwiezione do szpitala.” – powiedział portalowi p.o. Rzecznika KPP w Krotoszynie sierż. Piotr Szczepaniak

„W momencie dojechania pierwszych zastępów straży pożarnej sytuacja wyglądała następująco. Dwie osoby były uwiezione wewnątrz autobusu, a 2 znajdowały się na zewnątrz. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili 2 osoby z autobusu i przekazali je służbom medycznym. Następnie w wyniku rozpoznania i zebranych dodatkowych informacji ustalili, że pod podwoziem autobusu znajduje się jeszcze jedna osoba poszkodowana. Przy użyciu poduszek pneumatycznych podniesiono autobus i ewakuowano osobę na zewnątrz i przekazano ZRM. Niestety podjęte czynności reanimacyjne nie przyniosły rezultatu, będący lekarz na miejscu stwierdził zgon osoby poszkodowanej” – relacjonuje mł bryg. Tomasz Niciejewski oficer prasowy PSP w Krotoszynie.

Na miejscu zdarzenia pracowało 5 zastępów straży oraz 25 strażaków, Policja, Pogotowie Ratunkowe Prokurator, SOK oraz pracownicy kolei. Do akcji włączony był również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala w Kaliszu. W wyniku wypadku śmierć poniósł 15 letni mieszkaniec Dzierżaniowa.
{ rsmediagallery tags="20140313_dzierzanow_zderzenie_szynobusu_z_autobusem"}
Tekst&Foto: Adam Majewski/Jarocin112

Strażacki.pl

Czytaj również