Gdańsk: Mężczyzna pod tramwajem

Gdańsk: Mężczyzna pod tramwajem

W dniu dzisiejszym tj. 24 lutego br., na przystanek tramwajowy plac Komorowskiego w kierunku Centrum miasta, równo o 7:18 wjeżdżał tramwaj linii 2, z nie ustalonych przyczyn młody mężczyzna wpadł pod zwalniający już tramwaj. Uderzenie poszkodowanego sprawiło iż dostał się między szynę a krawędź peronu.

 

Wyciągnięcie mężczyzny nie było łatwym zadaniem, po 10 minutach na miejsce dojechał dźwig tramwajowy z ZKM Gdańsk, wraz z pogotowiem ratunkowym i samochodem ratownictwa technicznego z JRG-1 Gdańsk Wrzeszcz. Obsługa dźwigu sprawnie i szybko poradziła z podniesieniem przodu 40-tonowego pojazdu.

Mężczyznę po założeniu kołnierzu ortopedycznego, ułożono na deskę i przetransportowano noszami przytomnego cały czas mężczyznę do karetki S1. Poszkodowany trafił do szpitala, a sprawą wypadku zajęło się ogniwo wypadkowe Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, chwilę po zjechaniu tramwaju do zajezdni, zabezpieczono nagrania z kamer pojazdu. A ruch tramwajowy wrócił na ten odcinek parę minut po 8-mej.

To nie pierwszy wypadek w tej okolicy, kilka metrów wcześniej młoda 20-letnia dziewczyna straciła życie, przechodząc na czerwonym świetle pod rozpędzony tramwaj udający się w tym samym kierunku.

{rsmediagallery tags="20140224_gdansk_mezczyzna_pod_tramwajem"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet