Gdańsk

Gdańsk: Poważny Wypadek tramwaju i busa

Gdańsk: Poważny Wypadek tramwaju i busa

W dniu 29 Stycznia 2020 roku, ok. 9:00 na przejazd przez tory tramwajowe w ciągu ul. Kartuskiej między ulicami Jasną a Paska wjechał VW Transporter T5, był to bus ekipy remontowej. Kierujący pojazdem nie zauważył tramwaju linii 12 w kierunku Migowa. W momencie wypadku tramwaj miał prędkość ok. 40 km/h, siła uderzenia przepchnęła samochód między tramwajem a metalowym słupem trakcji. Tramwaj wypadł pierwszym wózkiem z szyn. Droga hamowania tramwaju wyniosła ok 25 metrów.

Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili świadkowie zdarzenia, oraz załoga karetki transportowej Gregor Trans. Ok. 9:06 pojawiają się służby ratunkowe. Kierowca samochodu jest zakleszczony w pojeździe, tak samo jak motorniczy tramwaju, z pasażerów ucierpiała jedna kobieta, narzędzia hydrauliczne pomagają wydostać osoby z pojazdów.

Na miejscu są trzy zespoły ratownictwa medycznego, dwa zastępy z JRG 2 Gdańsk Śródmieście, zastęp ratownictwa technicznego z JRG 1 Gdańsk Wrzeszcz, służby Gdańskich Autobusów i Tramwajów, dwa radiowozy policji. Pas w kierunku Centrum jest zablokowany, kursuje komunikacja zastępcza za tramwaje. Poszkodowani trafili do gdańskich szpitali. Stan kierowcy busa określono jako ciężki, motorniczy odniósł ogólne potłuczenia tak samo jak pasażerka tramwaju.

Po wykonaniu czynności przez policje i technika, przystąpiono do usunięcia tramwaju. Torowisko udało się udrożnić ok. 11:30 natomiast samochód został zabrany o 12 i na tym działania służb się zakończyły.

Strażacki.pl

W dniu 29 Stycznia 2020 roku, ok. 9:00 na prze


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również