Gdańsk

Gdańsk: Pożar hali przy Trakcie św. Wojciecha

Gdańsk: Pożar hali przy Trakcie św. Wojciecha

Od samego rana strażacy walczą z pożarem, który wybuchł w hali przy Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku.

Jak przekazał nam nasze reporter - dziś, tj. 26 czerwca br. nad ranem doszło do pożaru hali w Gdańsku-Oruni na Trakcie św. Wojciecha. Wewnątrz budynku prowadzona była obróbka stolarska.

Żywioł objął połowę hali o powierzchni około siedemdziesięciu na sto pięćdziesiąt metrów.

Kłęby unoszącego się dumy widać było z różnych stron miasta. W związku z silnym zadymianiem okoliczny ruch został wstrzymany. Z pożarem walczyło 31 zastępów straży pożarnej. Udało się także wynieść z wnętrza hali część wyposażenia m.in. butle z gazem.

 

Został wydany komunikat przez Wojewódzką Stacje Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku, która podała informacje na Facebooku:

 

AKTUALIZACJA [11:01 - 26.06.2019r.] 

Po godzinie 8 rano pożar został opanowany: 

Pożar został już opanowany. W wyniku naszych działań udało się powstrzymać jego rozwój na przyległe hale, w tym część biurową. Niestety spaleniu uległa ta część hal hurtowni, które w momencie naszego przyjazdu były już intensywnie objęte płomieniami - powiedział mł. bryg. Jacek Jakobczyk, rzecznik KM PSP w Gdańsku. Spłonęło ok. 60 proc. powierzchni budynku. 

Podczas akcji jeden ze strażaków zasłabł i trafił do szpitala. Nie ma także informacji o tym, żeby było więcej osób poszkodowanych. 

Foto: Andrzej Jakubiak/Strazacki.pl 

Strażacki.pl

Od samego rana strażacy walczą z pożarem, k

Galeria

Czytaj również