Gdynia: Tragiczny wypadek na Estakadzie Kwiatkowskiego

Gdynia: Tragiczny wypadek na Estakadzie Kwiatkowskiego 

W dniu 25 kwietnia 2013 roku tuż po godzinie 9:00 doszło do tragicznego wypadku drogowego w Gdyni przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na ulicy Morskiej. Ciągnik siodłowy z naczepą zjeżdżający z Estakady uderzył w trolejbus, a następnie przebił bariery energochłonne i spadł ze zjazdu z estakady. Zginęły dwie osoby, dziewięć osób jest rannych.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że uderzenie było bardzo silne. Pasażerowie wypadali przez okna trolejbusu na jezdnię. Ponadto zerwana została sieć trakcyjna. Kierowca ciężarówki sygnalizował przed wypadkiem, że stracił panowanie nad pojazdem - trąbił i dawał sygnały świetlne, ale jechał dostatecznie szybko, że jadący przed nim trolejbus nie był w stanie zjechać mu z drogi. Trolejbus, w który uderzyła ciężarówka, kursował na linii numer 25.

 

 

Początkowo służby prasowe gdyńskiej straży pożarnej informowały o czterech ciężko rannych osobach, które zostały przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala oraz o dziesięciu osobach z lekkimi obrażeniami, które nie zagrażały ich życiu. Pięcioro poszkodowanych trafiło do szpitala w Wejherowie, troje do szpitala miejskiego w Gdyni, jedna do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku i jedna do uniwersyteckiego centrum klinicznego w Gdańsku.

 

 

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł około 55 letni mężczyzna. Po kilku godzinach od wypadku, w wyniku odniesionych obrażeń, w szpitalu zmarła 73 letnia kobieta. Obydwoje byli pasażerami trolejbusu. Kierowca pojazdu ciężarowego przeżył. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracowało sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

 

 

Strażacki.pl

Gdynia: Tragiczny wypadek na Estakadzie K

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/