Gmina Czernica: strażacy usuwają skutki nawałnic

Gmina Czernica: Strażacy usuwają skutki nawałnic

Po weekendowych nawałnicach, które przeszły przez województwo dolnośląskie pełne ręce roboty mają strażacy z okolic Wrocławia, którzy od kilku dni usuwają skutki intensywnych opadów deszczu w podwrocławskich miejscowościach - Dobrzykowice, Czernica, Kamieniec Wrocławski czy Gajków.

Najgorsza sytuacja panuje w Dobrzykowicach, gdzie woda spływająca z pól zalała osiedle domków jednorodzinnych . Pod wodą jest blisko sto budynków zlokalizowanych przy ulicach Kolejowej, Morelowej czy Rolnej. Do działań skierowane zostały zastępy jednostek OSP z gminy Długołęka i Czernica oraz dodatkowe zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z miasta Wrocław.

W pierwszej fazie działań strażacy mieli za zadanie wspomóc mieszkańców w układaniu worków z piaskiem w celu zabezpieczania ich domostw. Pod wieczór rozpoczęto pompowania wody z zalanych ulic, które będzie trwać przez najbliższe dni. Na miejsce dostarczono dodatkowe pompy szlamowe i pompę wysokociśnieniową z OSP Siedlec ( gmina Oława ).

{ rsmediagallery tags="20130612_Czernica_usuwanie_skutkow_nawalnic"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również