Gmina Ujazd: Usuwanie skutków burz

Gmina Ujazd: Usuwanie skutków burz

W dniach 3 i 4 czerwca przez gminę Ujazd przechodziły burze, którym towarzyszył silny wiatr oraz intensywne opady deszczu. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej, która między innymi usuwała powalone drzewa oraz wypompowywała wodę z zalanych posesji oraz dróg.

 

O godzinie 11:50 dyżurny z SK KP w Tomaszowie Mazowieckim zadysponował strażaków do powalonego drzewa, na drodze powiatowej w miejscowości Kolonia olszowa, które całkowicie blokowało drogę. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu z OSP, okazało się, że na drodze leży kasztanowiec. Przybyli na miejsce ratownicy za pomocą dwóch pił spalinowych szybko odblokowała ruch na drodze.

Kolejnego dnia przechodzącej przez gminę burzy towarzyszyły obfite opady deszczu. Straż pożarna miała już więcej pracy niż poprzedniego dnia. Strażacy odebrali wiele zgłoszeń o tym, że woda zalewa budynki, posesje i drogi. W samym Ujeździe woda zalała drogę wojewódzka nr 713 na odcinku ok 150 metrów, na miejscu zdarzenia Ochotnicza Straż Pożarna z Ujazdu za pomocą trzech pomp mechanicznych wypompowywali wodę z drogi do pobliskiej rzeki.

Zalana była również ulica Antolin, na miejscu pracował zastęp OSP Przesiadłów, który usunął zagrożenie. W miejscowości Osiedle Niewiadów pracował kolejny zastęp z OSP Ujazd tam woda zalała drogę na odcinku ok 100 metrów, tym samym blokowała dojazd do pobliskiego hotelu, garaży oraz działek osiedlowych. W miejscowości Sangrodz działał kolejny zastęp z OSP Przesiadłów, który wypompowywał wodę z zalanej posesji.

Siły i środki:
KSRG OSP UJAZD:
- FIAT DUCATO 2,8 JTD GBLM 0,2/0,4
- STAR 244 GBM 2,5/8
KSRG OSP PRZESIADŁÓW:
- MAN TGM GBA 2,5/16
- FORD TRANSIT SLRt

{ rsmediagallery tags="20130605_gmina_ujazd_usuwanie_skutkow_burz"}

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również