Grodziec: Groźny pożar na cmentarzu

Grodziec: Groźny pożar na cmentarzu

W dniu 15 czerwca br., około godziny 10 rano, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika na cmentarzu komunalnym w miejscowości Grodziec. Zaalarmowany dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce zdarzenia jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z Grodźca.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, zgłoszenie potwierdzono. Zastano pożar odpadów cmentarnych, które leżały w stercie, a ich powierzchnia wynosiła około 80m2. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru, została poprowadzona jedna linia gaśnicza zakończona prądownicą typu TurboJet. Podano zwarty prąd wody na palące się odpady. Po wylaniu pełnego zbiornika wody, zastęp GBA 2,5/16 alarmowo udał się do tankowania.

W tym czasie, w celu dokładnego przelania pogorzeliska, ratownicy przerzucili i rozgarnęli śmieci. Po powrocie z tankowania, wylano drugą beczkę i dokładnie wszystko przelano i zagaszono. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Siły i środki:
- 379[P]45 - GBA 2,5/16 Star 244 /Osiny - OSP KSRG Grodziec (6 osób)

{rsmediagallery tags="20130618_grodziec_pozar_na_cmentarzu"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/