Groźne Zderzenie pod Galerią Bałtycką w Gdańsku Wrzeszczu

Groźne Zderzenie pod Galerią Bałtycką w Gdańsku Wrzeszczu 

Do kolejnego dokładnie w tym samym miejscu u zbiegu ulic Słowackiego i Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu zderzenia doszło w poniedziałek, tj. 17 września br. ok 14:30. Toyota Yaris zderzyła się z Dacią, która wg gapiów wymusiła pierwszeństwo przejazdu. Większy pojazd uderzony w bok dachował, na ulicę wysypały się przewożone w środku rzeczy. Uwięziona w leżącym na dachu pojeździe została jedna osoba, pozostałe biorące udział w wypadku ewakuowały się same.

 

Na miejsce wypadku zadysponowano MB Atego GBA 2,5/25 oraz Scanię SCRT. Po dojeździe zastępy niezwłocznie przystąpiły do uwalniania osoby poszkodowanej. W międzyczasie do wypadku dojechały zadysponowane karetka P7, radiowozy policji oraz Nadzoru Ruchu. Policjanci zajęli się kierowaniem ruchem, a medycy czekali na swoją kolej. Dowodzenie akcją przejął przybyły Mitsubishi SLRR bryg. Krzysztof Jakubowski – dowódca JRG1.

Po odcięciu zgniecionych drzwi pojazdu i poszerzeniu otworu za pomocą rozpieraczy hydraulicznych poszkodowaną wsunięto na deskę, z której później trafiła na nosze karetki P7. Dalszym losem pacjentki zajął się zespół S1 przybyły po chwili na miejsce.

Strażacy zneutralizowali wyciek płynów sorbentem oraz usunęli z jezdni Toyotę, a po zakończeniu czynności przez policjantów również Dacię, którą wspólnymi siłami postawiono na koła.

Uprzątnięte miejsce wypadku strażacy przekazali policjantom i udali się do koszar.

Tekst i Zdjęcia: Jacek Leś, Wojciech Lelek
{ rsmediagallery tags="20130917_grozne_zderzenie_pod_galeria_baltycka_we_wrzeszczu"}
Strażacki.pl

Czytaj również