Groźnie na autostradzie A4 między zjazdem Kąty Wrocławskie, a Kostomłoty

Groźnie na autostradzie A4 między zjazdem Kąty Wrocławskie, a Kostomłoty 

Dzień Wszystkich Świętych mimo apeli policji nie rozpoczął się spokojnie. Już o 8:00 rano straż pożarna została poinformowana o wypadku drogowym na 132 kilometrze autostrady A4 w kierunku Legnicy, między zjazdem Kąty Wrocławskie, a Kostomłoty. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Kąty Wrocławskie oraz służby współdziałające.

 

Po przybyciu służb ratowniczych i przeprowadzeniu rozpoznania, KDR ustalił, że w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy osobowe. Trzy znajdują się na pasie w kierunku Legnicy, jeden w przeciwnym kierunku, który został uderzony przez kawałek barierki. Na długości kilkudziesięciu metrów uszkodzona jest barierka energochłonna oddzielająca pasy ruchu. Na całej szerokości autostrady porozrzucane są fragmenty uszkodzonych pojazdów oraz barierki.

Niezwłocznie przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Rozwinięciu linii gaśniczej do najbardziej rozbitego pojazdu z którego wydobywał się dym/ para. Zadaniem strażaków było również sprawdzenie czy nie ma osób poszkodowanych. Na miejsce przybył również Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał wszystkich uczestników. Wszystkie osoby, które podróżowały pojazdami odmówiły transportu do szpitala. Po tym ratownicy przystąpili do neutralizacji płynów z rozbitych samochodów.

Wiele szczęścia mieli wszyscy uczestnicy tego zdarzenia. Patrząc na zniszczenia, aż dziw, że nikomu nic się nie stało.

Utrudnienia w miejscu kolizji trwały około godziny. Kilkadziesiąt minut później na 127 km A4 w kierunku do Legnicy miało miejsce kolejne zdarzenie. Tym razem zderzyły się trzy pojazdy. Na szczęście tutaj również nie było osób rannych. Po przebadaniu przez ZRM podróżujący pozostali na miejscu. W międzyczasie w okolicach tych wydarzeń doszło jeszcze do mniej groźnych dwóch kolizji. Jednak w tych przypadkach nie interweniowały służby ratownicze.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Jedzmy wolniej i bezpieczniej.

{ rsmediagallery tags="20131101_groznie_na_autostradzie"}

Strażacki.pl

Czytaj również